Přes 30% nemovitostí kupují cizinci. Umíte jim nabídnout tu svou?

Cizinci jsou někdy ochotni koupit nemovitost za více peněz než Češi. Máte něco, co byste jim chtěli nabídnout?

Pokud chcete prodat svou nemovitost vietnamským klientům a neumíte vietnamsky, můžete využít některé z následujících možností:
 • Zkuste se naučit základy vietnamštiny, abyste mohli komunikovat s potenciálními kupci. Můžete použít online kurzy, aplikace nebo knihy, které vás naučí základní slovní zásobu a gramatiku. Tím si získáte důvěru a respekt vašich klientů a zvýšíte šanci na úspěšný prodej.
 • Najděte si makléře, který mluví vietnamsky a zná místní trh.

Zajímavosti:

 • Cizinci si pořizují dvacet až třicet procent tuzemských nemovitostí. Vnímají je jako investici nebo šanci na lepší život. Česko je atraktivní lokalita se stabilní ekonomickou a politickou situací a zdejší nemovitosti jsou v porovnání s jinými státy západní Evropy pořád relativně levné. Zájem je především o byty v Praze a Brně.

  Zdroj: Až třetinu nemovitostí v Česku kupují cizinci
 • Nemovitosti na území České republiky nekupují pouze Češi, ale také cizinci. Celou polovinu cizinců, kteří kupují nemovitosti na tuzemském trhu, tvoří Slováci. Druhou největší skupinou jsou Vietnamci, tvoří 35% podíl. Pak následují Rusové, Ukrajinci a Holanďané. Jen výjimečně kupují nemovitosti na českém území lidé z Německa, Anglie, Jižní Koreje nebo Saúdské Arábie. Vyplývá to ze statistik realitní společnosti M&M reality holding.

  Zdroj: Nemovitosti na tuzemském trhu kupují i cizinci, nejvíce Slováci a Vietnamci
 • Největší zájem o nemovitosti v Česku mají Slováci, Vietnamci a Rusové. Cizinci si dnes mohou kupovat či pronajímat byty a domy bez omezení. Od příštího roku navíc budou mít volný přístup i k zemědělské půdě.

  Zdroj: Slováci kupují v Česku hlavně garsonky, Vietnamci domy na předměstí
 • Kapsy plné hotovosti a neutuchající zájem o nákup nových prodejen navzdory krizi. To jsou hlavní důvody, proč jsou dnes Vietnamci stále vyhledávanějšími zájemci při prodeji komerčních nemovitostí. „Jako zákazníci jsou teď velmi žádaní. Neuplyne týden, abychom nedostali nabídku od nějaké realitní kanceláře nebo i soukromníka, často určenou výhradně pro Vietnamce. Prodejci jsou si dobře vědomi, že tito lidé nemají problém platit hotově a včas

  Zdroj: Stále více realitních inzerátů je zaměřených jen na vietnamskou komunitu. Nemá totiž problémy s penězi
 • Vietnamci dělají průměrně o deset hodin víc než místní - 54 hodin
 • Nemovitostí v cizině, obvykle u moře nebo v dovolenkové destinaci, kupují Češi rok od roku víc, hlásí realitní kanceláře. Impulzem je podle nich růst cen v tuzemsku, ale i šance zhodnotit úspory. Mezi nejžádanější regiony patří Chorvatsko, Španělsko, Itálie i Řecko.

  Zdroj: Zájem Čechů o nemovitosti v cizině rychle roste
 • Zájem Vietnamců o prostory pro obchody, ale i o byty nepolevuje ani tváří v tvář recesi. A i české realitky si je chválí, na rozdíl od řady Čechů totiž platí včas. Vyrovnat se Vietnamci umí i s nepřízní bank, které jim nechtějí půjčovat. Zvláště v komerční sféře se tak podle odborníků objevuje nový trend silné vietnamské konkurence. A s tvrdým bojem o zákazníka mají mnohem více zkušeností než čeští podnikatelé.

  Zdroj: Vietnamci se vrhají na nemovitosti v Česku jako vosy na bonbon
 • Zatímco realitní trh dnes skomírá a najít dostatečně movitého kupce je mnohem obtížnější než v minulosti, vietnamští obchodníci jsou stále při chuti a hlavně při penězích. Podle realitních kanceláří jde prakticky o jedinou skupinu, u které se krize vůbec neprojevila snížením zájmu o nákup nových obchodů či skladů. Problémy s úvěry se jich netýkají a prodávající jsou si velmi dobře vědomi, že právě Vietnamci jsou pro ně nejlepší zárukou bezproblémového a včasného splácení. Někdy proto dokonce jiné zájemce ani nehledají.

  Zdroj: Jediným východiskem z nouze se pro mnohé majitele nemovitostí stali Vietnamci.

Facebooková stránka ve vietnamštině 🇻🇳

Vytvořili jsme fanpage ve vietnamštině, abychom usnadnili přístup vietnamské komunitě k informacím.

facebook.com/mmrealitySapa